Cnc Turning
Pioneers in the industry, we offer cnc turning machine from India.
Approx. Price: Rs 12,50,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Maximum Turning Length | 300 mm |
| Machining Axis | 3 Axis |
| Chuck Size | 165 mm |
| Machine Type | Horizontal Turning Centre |
| Chuck Diameter | 200 mm |
| Applicable Industry | Automobile |
| Job Material | Stainless Steel (SS) |
| Country of Origin | Made in India |
In order to cater the variegated demands of our precious clients, we are offering an excellent quality range of
CNC Turning Machine .